Gruppen för 

Lokala aktiviteter

Undrar du om det det händer något fladdermusrelaterat nära dig? Vill du tipsa oss om något lokalt evenemang?

Ta kontakt med någon av våra lokala representanter!


Till höger har du en lista över kontaktpersoner från olika delar i landet:


Är du intresserad av att ingå i någon eller några av av följande nätverksgrupper? Skriv till någon av kontaktpersonerna för att  engagera dig lokalt/regionalt. 


Ta en titt under kalender och se om det är inplanerat någon aktivitet i ditt område. Känner du till någon aktivitet som fattas? Kontakta oss! 



Samordnare och kontaktperson för denna

arbetsgrupp är:

Niklas Palmcrantz,

niklas.palmcrantz@gmail.com

Ute i landet finns nedanstående kontaktpersoner. Notera att gränserna mellan de olika områdena är högst flytande. Välkommen att kontakta den som du tycker passar dig bäst!


NORRBOTTEN

Olga Sandberg, olga.sandberg@gmail.com

Bostadskommun: Luleå


VÄSTERBOTTEN 

Michael Schneider, schneidersbue@gmail.com 

Bostadskommun: Umeå


VÄSTERNORRLAND

Peter Nilsson, k.peter.nilsson@gmail.com

Bostadskommun: Sundsvall


BERGSLAGEN

Helena Backius, helena.backius@live.se

Bostadskommun: Hällefors


VÄSTMANLAND med omnejd

Mårten Gustafsson, fasanvagen33@icloud.com

Bostadskommun: Västerås


VÄSTKUSTEN och lite in i landet

Arnold Andreasson, arnold@cloudedbats.org

Bostadskommun: Bollebygd


NORRA STOCKHOLM och UPPSALA LÄN

Ulf Elman, ulf.elman@elmanpatent.se

Bostadskommun: Stockholms stad


SÖDRA STOCKHOLM – SÖRMLAND och ÖSTERGÖTLAND

Niklas Palmcrantz, niklas.palmcrantz@gmail.com Bostadskommun: Södertälje


BLEKINGE
Stefan Johansson, sjabth@gmail.com

Bostadskommun: Ronneby


SÖDRA SVERIGE - Skåne och Småland m.m.

Stefan Viktorsson, stefan@bokskogslopare.se

Bostadskommun: Kristianstad


Uppdaterad 2023-02-29 av Helena Backius